A rászorulók számára háziorvosuk rendeli el az otthoni szakápolást. A szolgálatvezető felkeresi az igényt jelző háziorvost és megbeszélik a további teendőket. Ezután ellátogatunk a beteg otthonába, ahol megbeszéljük a családdal az általunk nyújtható szolgáltatásokat. Amennyiben szociális gondozásra is szükség van, úgy felvesszük a kapcsolatot az illetékes szociális szolgálattal is, akikkel évek óta jó együttműködésben dolgozunk. Az ápolási szükséglet felmérése kiterjed az ápolást segítő eszközökre is, melyek elengedhetetlen feltételei az otthoni szakápolás megvalósításának. Az ápolási terv készítésébe bevonjuk a családtagokat, akikkel megbeszéljük az optimális látogatási időt, várható eredményeket, megtanítjuk az alapápolási műveleteket, hiszen az otthoni szakápolás a beteg számára ideiglenes segítség csak. Célunk, hogy betegeink az ápolás befejeztével önmagukat el tudják látni, illetve ha ezt állapotuk nem engedi, a családot készítjük fel erre. Szolgálatunk aktív részt vállal az agyér betegségben, daganatos betegségben, mozgásszervi betegségben szenvedők rehabilitációjában.
Célunk, hogy a megmaradt funkciók teljes kihasználásával, a lehetőségekhez mérten, a legteljesebb életet tudjon élni páciensünk.
Eddigi tapasztalataink azt mutatják, hogy betegeink szívesen veszik igénybe az otthoni szakápolást, hiszen otthon, családja körében van lehetősége gyógyulni, az ápoló pedig a szakmai segítség mellett lelki támaszt is nyújt.
A munkatársaknak komoly kihívást jelent nemcsak szakmailag, de emberileg is ez a feladat.
Jó együttműködést sikerült kialakítani az általunk ellátott települések önkormányzataival és háziorvosaival. Munkánk eredménye, hogy mind az ápoltak, mind a háziorvosok körében magas szintű szakmai és erkölcsi elismerésben van részünk.
Telefon: (66) 526-641- üzenetrögzítő